CTUF0917VF-282M0R5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTUF0917VF-282M0R5
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
2.8MH RADIAL LEAD CMC
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Common Mode Chokes
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Width :
12 mm
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Insulation Resistance-Min :
100 mΩ
Inductance :
2800 µH
DC Resistance (DCR) (Max) :
1Ohm
Height :
17 mm
Current Rating (Max) :
500mA
Rated Voltage :
250 V
Ratings :
Reach Compliance Code :
Compliant
Height (Max) :
0.669 (17.00mm)
ECCN Code :
EAR99
Length :
18 mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage Rating - DC :
Number of Lines :
2
Approval Agency :
Product Status :
Active
Physical Dimension :
L18.0XB12.0XH17.0 (mm)/L0.709XB0.472XH0.669 (inch)
Voltage Rating - AC :
250V
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Rated Current :
0.5 A
Number of Functions :
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.709 L x 0.472 W (18.00mm x 12.00mm)
Features :
HTS Code :
Series :
CTUF0917VF
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
THROUGH HOLE MOUNT
Central Technologies CTUF0917VF-282M0R5
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD