CTUF1015VF-502M0R5
Mfr.Part #
CTUF1015VF-502M0R5
Description
RAD LEAD CMC COIL 5 MH TH
Stock
4
In Stock :
4
Series :
CTUF1015VF
Size / Dimension :
0.748" L x 0.669" W (19.00mm x 17.00mm)
Physical Dimension :
L19.0XB17.0XH22.5 (mm)/L0.748XB0.669XH0.886 (inch)
Number of Lines :
2
Width :
17 mm
Inductance :
5000 µH
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Package :
Bulk
Length :
19 mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Filter Type :
Power Line
Current Rating (Max) :
500mA
Features :
Height (Max) :
0.886" (22.50mm)
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Height :
22.5 mm
Number of Functions :
2
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.2Ohm
HTS Code :
Rated Voltage :
250 V
Product Status :
Active
Insulation Resistance-Min :
100 mΩ
Rated Current :
0.5 A
ECCN Code :
EAR99
Approval Agency :
Voltage Rating - AC :
250V
Central Technologies CTUF1015VF-502M0R5
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD