CTTF0402F-3N9B
Mfr.Part #
CTTF0402F-3N9B
Description
FIXED IND 3.9NH0.1NH SMD
Stock
74
In Stock :
74
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current - Saturation (Isat) :
Supplier Device Package :
0402
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Inductance :
3.9 nH
Current Rating (Amps) :
340 mA
Tolerance :
±0.1nH
Features :
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Datasheets
CTTF0402F-3N9B
Central Technologies CTTF0402F-3N9B
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD