CTTF0402F-22NG
Mfr.Part #
CTTF0402F-22NG
Description
FIXED IND 22NH2% SMD
Frequency - Self Resonant :
2.8GHz
Tolerance :
±2%
Height - Seated (Max) :
0.016 (0.40mm)
DC Resistance (DCR) :
2.6Ohm Max
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Amps) :
90 mA
Inductance :
22 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Datasheets
CTTF0402F-22NG
Central Technologies CTTF0402F-22NG
CTTF0402F-22NG datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD