CTTF0201HCF-3N3C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTTF0201HCF-3N3C
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3NH0.2NH SMD
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
6GHz
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
Supplier Device Package :
Type :
Thin Film
Inductance :
3.3 nH
Series :
CTTF0201HCF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±0.2nH
Shielding :
Unshielded
Height - Seated (Max) :
0.011 (0.28mm)
Material - Core :
Features :
Current Rating (Amps) :
400 mA
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Product Status :
Active
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Q @ Freq :
10 @ 500MHz
Datasheets
CTTF0201HCF-3N3C
Central Technologies CTTF0201HCF-3N3C
CTTF0201HCF-3N3C datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD