CTSQ1918F-110-183-_
Mfr.Part #
CTSQ1918F-110-183-_
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Description
THROUGH HOLE POWER LINE CHOKE
Product Category :
Common Mode Chokes
Features :
Height (Max) :
1.004 (25.50mm)
Approval Agency :
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
Voltage Rating - DC :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Max) :
1.1A
Product Status :
Obsolete
Filter Type :
Power Line
Ratings :
Size / Dimension :
0.925 L x 0.591 W (23.50mm x 15.00mm)
Package :
Tray
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Series :
Inductance @ Frequency :
18 mH @ 1 kHz
Voltage Rating - AC :
Number of Lines :
2
Mounting Type :
Through Hole
Central Technologies CTSQ1918F-110-183-_
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD