CTSQ1515F-110-203-_
Mfr.Part #
CTSQ1515F-110-203-_
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Description
THROUGH HOLE POWER LINE CHOKE
Product Category :
Common Mode Chokes
Current Rating (Max) :
1.1A
Size / Dimension :
0.906 L x 0.551 W (23.00mm x 14.00mm)
Approval Agency :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Series :
CTSQ1515F
Filter Type :
Power Line
Mounting Type :
Through Hole
Voltage Rating - DC :
Voltage Rating - AC :
Package :
Bulk
Inductance @ Frequency :
20 mH @ 1 kHz
Number of Lines :
2
DC Resistance (DCR) (Max) :
200mOhm
Height (Max) :
0.866 (22.00mm)
Ratings :
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Central Technologies CTSQ1515F-110-203-_
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD