CTSMDS4F-823J
Mfr.Part #
CTSMDS4F-823J
Current - Saturation (Isat) :
23mA
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Inductance :
82 mH
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
340kHz
Q @ Freq :
50 @ 79kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
440Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.228 (5.80mm)
Size / Dimension :
0.504 L x 0.238 W (12.80mm x 6.05mm)
Datasheets
CTSMDS4F-823J
Central Technologies CTSMDS4F-823J
CTSMDS4F-823J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD