CTSMDS4F-680K
Mfr.Part #
CTSMDS4F-680K
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Size / Dimension :
0.504 L x 0.238 W (12.80mm x 6.05mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
23MHz
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.228 (5.80mm)
Inductance :
68 µH
DC Resistance (DCR) :
2.2Ohm Max
Current - Saturation (Isat) :
328mA
Q @ Freq :
55 @ 2.5MHz
Tolerance :
±10%
Type :
Datasheets
CTSMDS4F-680K
Central Technologies CTSMDS4F-680K
CTSMDS4F-680K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD