CTSMDS4F-332J
Mfr.Part #
CTSMDS4F-332J
Package / Case
2-SMD, J-Lead
DC Resistance (DCR) :
33.3Ohm Max
Inductance :
3.3 mH
Frequency - Self Resonant :
2MHz
Package :
Bulk
RoHS :
Non-Compliant
Series :
CTSMDS4F
Material - Core :
Q @ Freq :
70 @ 250kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
85mA
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
0.228 (5.80mm)
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.504 L x 0.238 W (12.80mm x 6.05mm)
Features :
Datasheets
CTSMDS4F-332J
Central Technologies CTSMDS4F-332J
CTSMDS4F-332J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD