CTLQH3KSF-152M
Mfr.Part #
CTLQH3KSF-152M
Package / Case
Nonstandard
Description
SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Stock
5
In Stock :
5
Shielding :
Shielded
Number of Functions :
1
Number of Terminals :
2
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
HTS Code :
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Inductance-Nom (L) :
1500 µH
Inductance :
1.5 mH
Material - Core :
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Q @ Freq :
Shielded :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current - Saturation (Isat) :
Ratings :
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Current-Max :
0.025 A
ECCN Code :
EAR99
Current Rating (Amps) :
25 mA
DC Resistance (DCR) :
22Ohm Max
DC Resistance :
29.9 Ω
Test Frequency :
0.001 MHz
Size / Dimension :
0.142" L x 0.138" W (3.60mm x 3.50mm)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Tolerance :
±20%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height - Seated (Max) :
0.091" (2.30mm)
Series :
CTLQH3KSF
Frequency - Self Resonant :
1.7MHz
Product Status :
Active
JESD-609 Code :
e3
Datasheets
CTLQH3KSF-152M
Central Technologies CTLQH3KSF-152M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD