CTIHSM5832F-101K
Mfr.Part #
CTIHSM5832F-101K
Description
100UH SMD MOLDED INDUCTOR
Stock
9
In Stock :
9
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%
Current Rating (Amps) :
680 mA
Size / Dimension :
0.638" L x 0.320" W (16.20mm x 8.13mm)
Material - Core :
Height - Seated (Max) :
0.285" (7.24mm)
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Series :
CTIHSM5832F
Inductance :
100 µH
DC Resistance (DCR) :
452mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
950mA
Datasheets
CTIHSM5832F-101K
Central Technologies CTIHSM5832F-101K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD