CTIHLP104SF-4R7M
Mfr.Part #
CTIHLP104SF-4R7M
Description
4.7UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Stock
50
In Stock :
50
Fixed Inductors
Test Frequency :
0.1 MHz
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Current Rating (Amps) :
10 mA
Inductance :
4.7 µH
Frequency - Self Resonant :
Number of Functions :
1
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±20%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
HTS Code :
Package :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
13A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shielding :
Shielded
Number of Terminals :
2
DC Resistance (DCR) :
16Ohm Max
Q @ Freq :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Product Status :
Active
DC Resistance :
0.016 Ω
Series :
CTIHLP104SF
Features :
Size / Dimension :
0.457" L x 0.394" W (11.60mm x 10.00mm)
Shielded :
yes
Ratings :
Inductance-Nom (L) :
4.7 µH
Pbfree Code :
Datasheets
CTIHLP104SF-4R7M
Central Technologies CTIHLP104SF-4R7M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD