CTIHSM4825F-221L
Mfr.Part #
CTIHSM4825F-221L
Description
220.0UH SMD MOLDED INDUCTOR
Stock
5
In Stock :
5
DC Resistance (DCR) :
1.58Ohm Max
Series :
CTIHSM4825F
Tolerance :
±15%
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Inductance :
220 µH
Height - Seated (Max) :
0.230" (5.84mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.520" L x 0.250" W (13.20mm x 6.35mm)
Current Rating (Amps) :
460 mA
Current - Saturation (Isat) :
320mA
Datasheets
CTIHSM4825F-221L
Central Technologies CTIHSM4825F-221L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD