CTIHLP73VCZF-R33M
Mfr.Part #
CTIHLP73VCZF-R33M
Description
0.33UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Stock
10
In Stock :
10
Fixed Inductors
DC Resistance :
0.0042 Ω
Number of Terminals :
2
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
33A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Case/Size Code :
2926
Size / Dimension :
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Shielded :
yes
Pbfree Code :
yes
Features :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Frequency - Self Resonant :
HTS Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Rated Current-Max :
20 A
Inductance-Nom (L) :
0.33 µH
Surface Mount :
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Functions :
1
Shielded
ECCN Code :
EAR99
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Current Rating (Amps) :
20 A
Inductance :
330 nH
Series :
CTIHLP73VCZF
Test Frequency :
0.1 MHz
DC Resistance (DCR) :
4.2mOhm Max
Datasheets
CTIHLP73VCZF-R33M
Central Technologies CTIHLP73VCZF-R33M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD