CTIHLP5026F-8R2N
Mfr.Part #
CTIHLP5026F-8R2N
Description
8.2UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Stock
10
In Stock :
10
Height - Seated (Max) :
0.264" (6.70mm)
Tolerance :
±30%
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
16.6mOhm Max
Current Rating (Amps) :
10.5 A
Series :
CTIHLP5026F
Inductance Frequency - Test :
200 kHz
Q @ Freq :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Supplier Device Package :
Current - Saturation (Isat) :
16A
Size / Dimension :
0.543" L x 0.508" W (13.80mm x 12.90mm)
Inductance :
8.2 µH
Shielded
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
CTIHLP5026F-8R2N
Central Technologies CTIHLP5026F-8R2N
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD