CTIHLP5015F-1R0M
Mfr.Part #
CTIHLP5015F-1R0M
Description
1.00UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Stock
3
In Stock :
3
Inductance Frequency - Test :
200 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Inductance :
1 µH
Current - Saturation (Isat) :
40A
Current Rating (Amps) :
24 A
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.150" (3.80mm)
Q @ Freq :
Series :
CTIHLP5015F
DC Resistance (DCR) :
3.3mOhm Max
Size / Dimension :
0.551" L x 0.508" W (14.00mm x 12.90mm)
Datasheets
CTIHLP5015F-1R0M
Central Technologies CTIHLP5015F-1R0M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD