CTH8VF-822K
Mfr.Part #
CTH8VF-822K
Description
8200UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Test Frequency :
0.001 MHz
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance :
6.3 Ω
DC Resistance (DCR) :
6.3Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
300kHz
Height - Seated (Max) :
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Current - Saturation (Isat) :
290mA
Inductance :
8.2 mH
Inductance-Nom (L) :
8200 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.449 Dia x 0.898 L (11.40mm x 22.80mm)
Tolerance :
10%
Datasheets
CTH8VF-822K
Central Technologies CTH8VF-822K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD