CTH8VF-4R7K
Mfr.Part #
CTH8VF-4R7K
Description
4.7UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Current - Saturation (Isat) :
14A
Inductance :
4.7 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
31MHz
DC Resistance :
0.01 Ω
Test Frequency :
0.001 MHz
DC Resistance (DCR) :
10mOhm Max
Size / Dimension :
0.449 Dia x 0.898 L (11.40mm x 22.80mm)
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Tolerance :
10%
Inductance-Nom (L) :
4.7 µH
Current Rating (Amps) :
4 A
Datasheets
CTH8VF-4R7K
Central Technologies CTH8VF-4R7K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD