CTH8VF-473K
Mfr.Part #
CTH8VF-473K
Description
47000UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Size / Dimension :
0.449 Dia x 0.898 L (11.40mm x 22.80mm)
Current Rating (Amps) :
100 mA
Package / Case :
Inductance :
47 mH
Frequency - Self Resonant :
100kHz
Features :
Test Frequency :
0.001 MHz
Tolerance :
10%
DC Resistance :
32 Ω
Inductance-Nom (L) :
47000 µH
Series :
CTH8VF
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
32Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
130mA
Datasheets
CTH8VF-473K
Central Technologies CTH8VF-473K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD