CTH8RF-683K
Mfr.Part #
CTH8RF-683K
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Description
68000UH RADIAL PWR LINE INDUCTOR
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.469 Dia (11.90mm)
Height - Seated (Max) :
0.917 (23.30mm)
Q @ Freq :
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Features :
Current Rating (Amps) :
80 mA
DC Resistance (DCR) :
47Ohm Max
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Radial
Tolerance :
±10%
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
68 mH
Current - Saturation (Isat) :
110mA
Package :
Bulk
Frequency - Self Resonant :
100kHz
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Series :
CTH8RF
Type :
Datasheets
CTH8RF-683K
Central Technologies CTH8RF-683K
CTH8RF-683K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD