CTH8F-823K
Mfr.Part #
CTH8F-823K
Description
82000UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Stock
3
In Stock :
3
DC Resistance (DCR) :
64.9Ohm Max
Current - Saturation (Isat) :
98mA
Test Frequency :
0.001 MHz
HTS Code :
Size / Dimension :
0.469" Dia x 0.921" L (11.90mm x 23.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance :
65 Ω
Series :
CTH8F
Tolerance :
±10%
Type :
Frequency - Self Resonant :
100kHz
Current Rating (Amps) :
67 mA
Inductance-Nom (L) :
82000 µH
Inductance :
82 mH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Datasheets
CTH8F-823K
Central Technologies CTH8F-823K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD