CTH7VF-821K
Mfr.Part #
CTH7VF-821K
Description
820UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Current - Saturation (Isat) :
440mA
Package / Case :
Axial
Legend :
Emergency Safety Shower and Eye Wash Station
Brady
Height - Seated (Max) :
Supplier Device Package :
Material :
Polystyrene
Size / Dimension :
0.270 Dia x 0.602 L (6.85mm x 15.30mm)
Type :
Safety Signs
Inductance :
820 µH
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Current Rating (Amps) :
200 mA
Frequency - Self Resonant :
1MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
CTH7VF-821K
Central Technologies CTH7VF-821K
CTH7VF-821K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD