CTH7VF-122K
Mfr.Part #
CTH7VF-122K
Description
1200UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
2.7Ohm Max
Current - Saturation (Isat) :
350mA
Test Frequency :
0.001 MHz
DC Resistance :
2.7 Ω
Frequency - Self Resonant :
1MHz
Supplier Device Package :
Series :
CTH7VF
Inductance-Nom (L) :
1200 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Rated Current-Max :
0.2 A
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Tolerance :
10%
Inductance :
1.2 mH
Size / Dimension :
0.270 Dia x 0.602 L (6.85mm x 15.30mm)
Current Rating (Amps) :
200 mA
Package :
Bulk
Datasheets
CTH7VF-122K
Central Technologies CTH7VF-122K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD