CTH7RF-153K
Mfr.Part #
CTH7RF-153K
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Description
15000UH RADIAL PWR LINE INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
40 mA
Inductance :
15 mH
Height - Seated (Max) :
0.567 (14.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
300kHz
Current - Saturation (Isat) :
100mA
Package :
Bulk
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Tolerance :
±10%
Series :
CTH7RF
Size / Dimension :
0.300 Dia (7.62mm)
Supplier Device Package :
Radial
DC Resistance (DCR) :
43Ohm Max
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Features :
Datasheets
CTH7RF-153K
Central Technologies CTH7RF-153K
CTH7RF-153K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD