CTH7F-391K
Mfr.Part #
CTH7F-391K
Description
390UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Stock
687
In Stock :
687
Tolerance :
±10%
Current - Saturation (Isat) :
640mA
Frequency - Self Resonant :
2MHz
Inductance :
390 µH
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.290" Dia x 0.602" L (7.37mm x 15.30mm)
DC Resistance (DCR) :
770mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Series :
CTH7F
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
400 mA
Datasheets
CTH7F-391K
Central Technologies CTH7F-391K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD