CTDLW21SF-221T03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTDLW21SF-221T03
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
SMD WIRE COMMON MODE CHOKE COIL
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Common Mode Chokes
Voltage Rating - AC :
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Features :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Length :
2 mm
Product Status :
Active
Height :
1.2 mm
Output Impedance :
220 OHM Ω
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Number of Functions :
2
Series :
CTDLW21SF
Packing Method :
Tape and Reel
Width :
1.2 mm
JESD-609 Code :
e3
DC Resistance (DCR) (Max) :
350mOhm
Physical Dimension :
L2.0XB1.2XH1.2 (mm)/L0.079XB0.047XH0.047 (inch)
Size / Dimension :
0.081 L x 0.049 W (2.05mm x 1.25mm)
Current Rating (Max) :
310mA
Rated Current :
0.3 A
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage Rating - DC :
50V
Rated Voltage :
50 V
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Lines :
2
Approval Agency :
Height (Max) :
0.055 (1.40mm)
Insulation Resistance-Min :
10 MΩ
Impedance @ Frequency :
220 Ohms @ 100 MHz
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CTDLW21SF-221T03
Central Technologies CTDLW21SF-221T03
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD