CTDLW21S-221T03
Mfr.Part #
CTDLW21S-221T03
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Description
SMD WW COMMON MODE CHOKE COILS
Product Category :
Common Mode Chokes
DC Resistance (DCR) (Max) :
400mOhm
Voltage Rating - AC :
Pbfree Code :
No
Package :
Bulk
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
ECCN Code :
EAR99
Impedance @ Frequency :
220 Ohms @ 100 MHz
Insulation Resistance-Min :
10 MΩ
Output Impedance :
220 OHM Ω
Mounting Type :
Surface Mount
Height (Max) :
0.055 (1.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Lines :
2
Features :
Rated Current :
0.3 A
Filter Type :
DATA LINE FILTER
HTS Code :
Length :
2 mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Packing Method :
Tape and Reel
Height :
1.2 mm
Rated Voltage :
50 V
Voltage Rating - DC :
50V
Size / Dimension :
0.081 L x 0.049 W (2.05mm x 1.25mm)
Product Status :
Active
Number of Functions :
2
Approval Agency :
Current Rating (Max) :
300mA
Series :
CTDLW21S
Ratings :
Physical Dimension :
L2.0XB1.2XH1.2 (mm)/L0.079XB0.047XH0.047 (inch)
Datasheets
CTDLW21S-221T03
Central Technologies CTDLW21S-221T03
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD