CT7503CYF-6R8M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT7503CYF-6R8M
Manufacturer
Central Technologies
Description
RAD LEADED SHLDED FIXED INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package :
Bulk
Product Status :
Active
Series :
ct7503cyf
Inductance :
6.8 µH
DC Resistance (DCR) :
24mOhm
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
CT7503CYF-6R8M
Central Technologies CT7503CYF-6R8M
CT7503CYF-6R8M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD