CT7503CYF-221M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT7503CYF-221M
Manufacturer
Central Technologies
Description
RADIAL SHIELDED FIXED INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Inductance :
220 µH
Tolerance :
±20%
Series :
ct7503cyf
Package :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
DC Resistance (DCR) :
360mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Datasheets
CT7503CYF-221M
Central Technologies CT7503CYF-221M
CT7503CYF-221M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD