CT622LYF-561M
Mfr.Part #
CT622LYF-561M
Inductance :
560 µH
DC Resistance (DCR) :
1.4Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
ct622lyf
Frequency - Self Resonant :
1.8MHz
Tolerance :
±20%
Datasheets
CT622LYF-561M
Central Technologies CT622LYF-561M
CT622LYF-561M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD