CT622LYF-560M
Mfr.Part #
CT622LYF-560M
DC Resistance (DCR) :
180mOhm
Inductance :
56 µH
Series :
ct622lyf
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
5.4MHz
Datasheets
CT622LYF-560M
Central Technologies CT622LYF-560M
CT622LYF-560M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD