CT622LYF-391J
Mfr.Part #
CT622LYF-391J
DC Resistance (DCR) :
1Ohm
Package :
Retail Package
Tolerance :
±5%
Inductance :
390 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
2.1MHz
Series :
Datasheets
CT622LYF-391J
Central Technologies CT622LYF-391J
CT622LYF-391J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD