CT0908SQF-22NJ
Mfr.Part #
CT0908SQF-22NJ
Manufacturer
Central Technologies
Description
SMD SQUARE AIR CORE INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance :
0.009 Ω
Package Height :
2.8 mm
Package Length :
2.565 mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
130
Tolerance :
5%
Case/Size Code :
Series :
CT0908SQF
Core Material :
Air
Reach Compliance Code :
Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance-Nom (L) :
0.0215 µH
Packing Method :
TR
Package Width :
2.034 mm
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Flat Top
Datasheets
CT0908SQF-22NJ
Central Technologies CT0908SQF-22NJ
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD