CT0603CTF-18NG
Mfr.Part #
CT0603CTF-18NG
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Stock
30
In Stock :
30
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±2%
Inductance :
18 nH
Frequency - Self Resonant :
2.95GHz
Series :
ct0603ctf
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
Datasheets
CT0603CTF-18NG
Central Technologies CT0603CTF-18NG
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD