CT0603CSF-12NM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT0603CSF-12NM
Manufacturer
Central Technologies
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
12 nH
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
ct0603csf
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Product Status :
Active
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
130mOhm
Datasheets
CT0603CSF-12NM
Central Technologies CT0603CSF-12NM
CT0603CSF-12NM datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD