CT0603CSF-27NM
Mfr.Part #
CT0603CSF-27NM
Fixed Inductors
Core Material :
Ceramic
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance-Nom (L) :
0.027 µH
Terminal Shape :
ONE SURFACE
JESD-609 Code :
e3
Shielded :
No
Rated Current-Max :
0.6 A
Number of Terminals :
2
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Case/Size Code :
Tolerance :
20%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency - Self Resonant :
2.8GHz
Test Frequency :
250 MHz
DC Resistance :
0.22 Ω
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) :
220mOhm
Number of Functions :
1
Inductance :
27 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Datasheets
CT0603CSF-27NM
Central Technologies CT0603CSF-27NM
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD