CSX-750FJF40000000T
Mfr.Part #
CSX-750FJF40000000T
Description
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Frequency :
40MHz
Frequency :
40MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Standby (Power Down)
Rise Time-Max :
6ns
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Power Supplies :
3.3V
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Series :
CSX-750F
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
Number of Terminations :
4
Current - Supply (Max) :
25mA
Frequency Stability :
±100ppm
Published :
Fall Time-Max :
6ns
Supply Voltage :
3.3V