CSX-750FHB16000000T
Mfr.Part #
CSX-750FHB16000000T
Description
XTAL OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
70°C
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Width :
5.0038mm
Frequency Stability :
±50ppm
Crystal
Max Supply Current :
3mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Number of Pins :
4
Length :
7.0104mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Min Operating Temperature :
-20°C
Height :
1.6002mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Current - Supply (Max) :
3mA
Function :
Standby (Power Down)
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency :
16MHz