CSX-750FCC10000000T
Mfr.Part #
CSX-750FCC10000000T
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS TTL
Frequency :
10MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
10mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Fall Time-Max :
8ns
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Load Capacitance :
50pF
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Surface Mount :
yes
Series :
CSX-750F
Operating Frequency :
10MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Rise Time-Max :
8ns
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Base Resonator :
Crystal
REACH SVHC :
Unknown
Current - Supply (Max) :
25mA
Frequency Stability :
±100ppm
Lead Free :
Lead Free
Published :
Symmetry-Max :
60/40%
Supply Voltage :
5V
Output :
CMOS, TTL
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Supply Voltage :
5V
Power Supplies :
5V