CSX-750FBC19660800T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CSX-750FBC19660800T
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 19.6608MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
5mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
15mA
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Published :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Frequency :
19.6608MHz
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Series :
CSX-750F
Frequency Stability :
±100ppm