CSR1225JT82L0
Mfr.Part #
CSR1225JT82L0
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES 0.082 OHM 5% 3W 2512 WIDE
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
3W
Resistance :
82mOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Tolerance :
±5%
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Current Sense
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.248W 3.10mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Datasheets
CSR1225JT82L0
Stackpole Electronics, Inc. CSR1225JT82L0
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 82mOhm, 3W, ±5%, -55°C~155°C