CSR1225JT1R00
Mfr.Part #
CSR1225JT1R00
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES 1 OHM 5% 3W 2512 WIDE
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.248W 3.10mmx6.30mm