CSR1225JT15L0
Mfr.Part #
CSR1225JT15L0
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES 0.015 OHM 5% 3W 2512 WIDE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.122Lx0.248W 3.10mmx6.30mm
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Tolerance :
±5%
WRAPAROUND
Resistance :
15mOhm
Datasheets
CSR1225JT15L0
Stackpole Electronics, Inc. CSR1225JT15L0
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 15mOhm, 3W, ±5%, -55°C~155°C