CS325S40000000ABJT
Mfr.Part #
CS325S40000000ABJT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Frequency Tolerance :
±30ppm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Load Capacitance :
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohms
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
CS325S
Operating Mode :
Fundamental
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency :
40MHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm