CS325-44.000MABJ-UT
Mfr.Part #
CS325-44.000MABJ-UT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 44.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohms
Min Operating Temperature :
-10°C
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Length :
3.2004mm
Frequency :
44MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Mount :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Mode :
Fundamental
Tolerance :
0.003%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Lead Free :
Lead Free
Height :
609.6μm
Type :
MHz Crystal
Width :
2.4892mm
Load Capacitance :
18pF
Series :
CS325
Max Operating Temperature :
60°C
Frequency Stability :
±50ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Tolerance :
±30ppm