CS2300P-CZZ
Mfr.Part #
CS2300P-CZZ
Manufacturer
Cirrus Logic
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC CLK MULT FRACT-N W/LCO 10MSOP
Manufacturer :
Cirrus Logic
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Number of Pins :
10
Input Current :
10mA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Width :
3mm
Frequency :
75MHz
Base Part Number :
CS2300P
Number of Terminations :
10
Terminal Pitch :
0.5mm
Qualification Status :
Not Qualified
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Ratio - Input:Output :
1:2
Factory Lead Time :
20 Weeks
Pin Count :
Terminal Position :
Dual
Voltage - Supply :
3.1V~3.5V
PLL :
yes
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.5V
Supply Voltage :
3.3V
Length :
3mm
Number of Functions :
1
Package / Case :
Published :
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tube
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Type :
Fanout Distribution, Fractional N Synthesizer
Power Supplies :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Form :
Gull wing
Number of Circuits :
1
Number of Outputs :
2
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Divider/Multiplier :
Yes/Yes
Input :
Clock
Differential - Input:Output :
No/No
Datasheets
CS2300P-CZZ
Introducing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Cirrus Logic CS2300P-CZZ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:10, Base Part Number:CS2300P, Number of Terminations:10, Package / Case:10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Type:Fanout Distribution, Fractional N Synthesizer, Operating Temperature:-10°C~70°C, CS2300P-CZZ pinout, CS2300P-CZZ datasheet PDF, CS2300P-CZZ amp .Beyond Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Cirrus Logic CS2300P-CZZ ,we also offer LMX2485ESQ/NOPB, SI5351B-B-GM, ADF4360-4BCPZRL7, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.