CS0805KRX7RYBB332
Mfr.Part #
CS0805KRX7RYBB332
Description
CAP CER 3300PF 250V X7R 0805
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Datasheets
CS0805KRX7RYBB332
CS 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)