CS0805JRNPO9BN102
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CS0805JRNPO9BN102
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NPO 0805
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
CS
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1000pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
CS0805JRNPO9BN102
CS 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)