CQ220I-10N
Mfr.Part #
CQ220I-10N
Description
TRIAC A TO-220
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-40°C~110°C TJ
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
1.5V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
50mA
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Voltage - Off State :
800V
Hold Current :
25mA
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Current - On State (It (RMS)) (Max) :
10A
RMS Current (Irms) :
10A